Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Предизборни страсти и малко спорт покрай тях
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Създайте нова тема   Напишете отговор    Фен Клуб ЕТЪР Форуми -> Разни разни
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
affen
към алея на славата
към алея на славата

Местожителство: високо на баира

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2011 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DAKO написа:
Успех на новата власт и ще се радвам тя да бъде по-дейна за гражданите от оная старата от която останаха купища мръсотия и малко хубави неща направени меркантилно,но за тях... доказателства дали ще има незнам. Ще се види в съда какви са и кои са и за какво иде реч .

То такова животно като нова власт няма.Тя новата власт ще са си старите общинари с изключение на няколко,които се пенсионират.Пак ще си стоят там Мина Илиева,Пенка Игнатова,Снежана Данева,Мирослав Паничаров,Стефан Михайлов и т.н. все хора от така наречената стара власт.Нищо не се променя,ама абсолютно!!!Нищо освен ,че вместо Румен,кмета сега се казва Даниел.На когото му харесва Ок,на когото не му харесва -сори.Тва е.Аз също имам мнение за това кой от двамата на балотажа му е повече багажа,но това няма вече никакво значение.Изборите минаха-глас народен глас божи.Както казва венко заключвайте я тая тема,има друга "За общината и нейните дела" в която ще пишем.А както казва Ladin Някои да синтезира,какво е обещавал Панов за спортните бази и спорта,защото съм сигурен,че до няколко дни сайта и профила му във фейса ще бъдат заличени.Очакваме в новия бюджет за догодина да видим заложени пари за направата на игрището в спортното училище и подмяна на тартановата настилка на стадиона ,която е обещана съмо някои трябва да попълни формуляр Н1
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DAKO
титуляр
титуляр

Местожителство: ВЕЛИКО ТЪРНОВО-под картала

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2011 6:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм за някои неща може да съм преувеличил,защото бях подведен от едно интевю на заместник министъра на културата,за което се извинявам.Ккто и да е като се видим някой ден ще ти кажа аз какво знам.
Ще видим колко ''гъвкав'' ще бъде общинския съвет и дано не се повтаря стария филм.
tsvet
администратор
администратор

Местожителство: ВТ

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2011 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DAKO написа:

Ще видим колко ''гъвкав'' ще бъде общинския съвет и дано не се повтаря стария филм.

Това е и най-важното и най-интересното. Доказано е, че ГЕРБ мачкат навсякъде кметовете, които не са техни и подпомагат своите хора - в тази връзка очаквам малко повече държавни пари в Търново през следващите две години. От друга страна пък герберските кметове обикновено са тероризирани да стават заложници на софийските интереси и в тази връзка дано наистина да лавират умело.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ValioG
към алея на славата
към алея на славата

Местожителство: V.T.

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2011 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се надявам да направят нещо, което бат'Бойко каза още на пресконференцията след изборите - да направят тунела под Шипка. Така като правим инвазия към Пловдив, пътя ни се скъсява с поне половин час! Laughing
Б.Генчев-Кислов

Г.Василев, Ст.Петров
Върнете се в началото
naster1
към алея на славата
към алея на славата

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2011 10:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И за да приключа и аз с тази тема, за последно един много интересен анализ, който ми попадна из дебрите нa интернеда. На който му е интересно - нека да чете:

Цитат:
Според мен най-значимото нещо, което се случи на тези избори 2-в-1, е възраждането на двупартийния модел.

С тази съществена разлика, че днешното е двупартиен модел само формално: това е двуполюсно противопоставяне, което само прилича на такъв модел. То фактически не е между партии.

От едната страна е ГЕРБ: една казармена йерархична структура за упражняване на власт. Успехът на тези избори е ясна илюстрация кога това образувание работи най-ефективно: когато личният състав следва безпрекословно спуснатите заповеди. Железен аргумент за затваряне на устите на тези кадри, членове и симпатизанти, които биха си въобразили, че ГЕРБ е истинска партия и биха се осмелили да провокират някакъв вътрешнопартиен дебат. Наблюдаваме възпроизвеждане на строежа на БКП – организация от изпълнителни пчелички, в която се чуват (евентуално) гласовете само на висшата прослойка, и то ако лидерът каже "да"; а до тази прослойка може да стигне само онзи, който много е слушкал. Или който има късмета лидерът случайно да го срещне на някой кръстопът и да го хареса.

Затвърждаването на този характер на ГЕРБ вече изглежда не само най-реалната, а и единствено възможната перспектива. Затова горе написах "образувание", а не "партия": това нещо не е партия (нежели демократична) и никога няма да бъде. То няма дори елементарна идейна платформа – освен ако спомените за дядото на Борисов не се смятат за такава; позиционирането в център-дясно се основава не на това какви идейни позиции или ценности защитава (ГЕРБ не защитава никакви), а на това срещу кои политически сили е насочена партийната риторика. Тъпо, но факт. Членството в ЕНП е куртоазия по целесъобразност, не реално припознаване като единомишленик на европейските десни партии.

От другата страна е БСП. Но не онази БСП, представляваща социалдемократическите идеи. Много ми беше смешно, когато Станишев калкулираше с колко била нараснала "подкрепата за БСП". Това обиране на протестен вот от всички възможни ъгълчета на политическия спектър (и от синьото включително!) създава илюзията за възраждащата се левица – но всъщност е по-вероятно да е началото на края на политическата левица в България. Защото под напора на събитията БСП се превръща от партия в просто опозиция; колкото повече расте числеността и многообразието на хората, гласуващи с БСП (не "за", а "с"!), толкова по-размит и аморфен става нейният сумарен политически профил. Този идейно нехомогенен, принудено-принаден вот е единственото обяснение за твърде многото гласове за Калфин, и до голяма степен – за удържаните позиции в някои по-големи градове.

Двуполюсното противопоставяне вече не е по партийна ос, дори не и по идейна. То е опростено до максимум: ВЛАСТ срещу ОПОЗИЦИЯ. Детайлите на идейните платформи са без значение; за пръв път от 89-та насам започва да губи значение дори основният политически лакмус на прехода: дали си "син" или "червен". Главният (и клонящ към единствен) идентификатор е дали одобряваш Борисов, Цветанов и Дянков, или не.

Затова днешната ситуация не може да бъде сравнявана с периодите Костов-Стоянов и Станишев-Първанов. Проблемът е много по-сериозен.

Днес партийното се департизира; политическото се деполитизира. Като че ли българинът така и не прие пъстротата на политическия живот при демокрацията – затова прави, струва, въртя, сука и накрая пак си избра един Тато, възстанови Член Първи, и върна привичното от соца опростено и ясно разделение на "ние" (недоволните) и "те" (властта). Само дето сега си има опозиция, която е свободна да лае колкото си иска – и изглежда, на мнозина тази демократична придобивка им е напълно достатъчна.

Очаквам усилено партийно строителство: низови организации по фирми и учреждения, засилване на ролята на партийните секретари по места... И нов разцвет на политическите вицове. И да чуя как Борисов, насред някоя своя реч за полупроводниците и целите проводници, непринудено вметва най-новия виц за себе си...

P.S. При това положение вариантите за все още съществуващите "традиционни" политически субекти, останали от прехода, са четири:
- да влязат в орбитата на властта, приемайки да бъдат командвани и отказвайки се от собствена физиономия;
- да плюят на идейните си постулати и да сътрудничат на новозародилата се аморфна опозиция под червен етикет;
- да си изгаснат кротко като НДСВ; или
- да се опитат да създадат нов център на опозиция, сещайки се, че (би трябвало да) има един друг легитимен политически фактор, наречен гражданско общество.

Първите три не са нищо ново, наблюдавали сме такива казуси. Последното обаче е изключително интересно, по няколко причини:
- от гледна точка на партийно-парламентарното правене на политика това е все едно да изоставиш цивилизацията, да хванеш Балкана и да започнеш партизанска война – любопитно ми е дали някой ще се осмели;
- всички партии без изключение работиха здраво 20 години, за да НЯМА гражданско общество в България – любопитно ми е как ще се изметнат, за да се представят като обединители и водачи на нещо, което не съществува по тяхна вина;
- особено ми е любопитно дали първановото АБВ няма да се окаже отрано заета капия точно в тази област; също – кога и как ще изплува усърдно декларираното като гражданско движение на Татяна Дончева; и не на последно място – дали Кунева ще тръгне по тази линия или ще направи точно обратното: лудешки смел опит да произведе нова партия, с ясна идейна физиономия, в опит да възстанови партийното правене на политика.

Изобщо – очертават се интересни времена...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Фен Клуб ЕТЪР Форуми -> Разни разни Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Страница 12 от 12

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Режим на клавиатурата: