Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Разходка из мойто Търново през 198... и някоя си

Създайте нова тема   Напишете отговор    Фен Клуб ЕТЪР Форуми -> Разни разни
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
БОЛЯР
юноши старша
юноши старша

МнениеПуснато на: Вто Яну 17, 2012 6:08 pm    Заглавие: Разходка из мойто Търново през 198... и някоя си Отговорете с цитат

Знам, че е далеч от всекви фенски теми, но този клип, който сигурно сте засичали, няма как да не се сподели с хора които милеят за града ни. Такива бяха годините когато ЕТЪРА набираше скорост, а Трифон още не беше с футболна прическа Smile)

http://www.youtube.com/user/dilbertanas?feature=mhee#p/u/7/f0d33i-FvgY

Това е моя град- на Великия ЕТЪР и незабравимите дербита с "Локо" Горна. На Дискотеката в" Банята" и опашките за билети в кино ПОЛТАВА- Голяма и Малка зала, на " Хаджи Минчо", "Чадърите", КЕВ-а, "Зелените Пердета"- на ПазарЯ, " Двата Смока"- срещу ХЕИ то, "Китката", "Кацата ", с онзи симпатичен хомо- Камо- циганчето- барман, на "Малкия Интер"с първата в живота бутилка бяло вино "Галерия"( сега виждам къ'в боклук е билоSmile), "Тихия Кът" и механата към Клуба на Архитекта. На "Болярски Стан"-къмпинга към Севлиевското шосеSmile), "Ориента" и онова заведенийце точно срещу него- Болярска Изба май се казваше, една дупка, ама готина, там направихме първата' бомба" на сервитьора хи-хи. На Полския Център и " Показния" (забележи !!!) магазин- на Главната, на Апарата със стотинки за измерване на теглото, който пускаше билетче с теглото ти, там - на автобусната спирка до кино "9 ти Септември" или Модерен ТеатърSmile) Когато някой приятел се теглеше на него пускаше стотинки и заставаше с лице към скалата на кантара и с гръб към мен и някой друг приятел, тогава без да ни усети ние също стъпвахме на кантара и той получаваше билетче за 120 килограма тегло, ей такива ми ти бъзици Smile))
Гледам кадрите и усещам как лицето ми придобива вкамененото, тъпо и немощно изражение на глупак постепенно загубил разни ценни неща някъде там, по улиците на ТОЗИ град, тогава- във времето на сънищатаSmile)
Усещам че в изредените спомените се изплъзват разни моменти, ако вие се сетите за места и неща от Търново- тогава през 80 те, добавете ги в списъка като коментари, така ще изградим една, нужна за нас и безполезна след нас, мозайка на нашия град - тогава.
Сегашното Търново сякаш вече не е мойто, то е за някой след мен !
П.П
Ако музиката ви е супер досадна, махнете звука и се върнете в 85 та година или оставете звука за някой идващ след нас хи-хи Smile)

П.П.П

открих и по- краткия вариант, камерата тръгва някъде откъм Банята, покрай Бачо Киро и Новата( забаележи !!)Болница..

http://vbox7.com/play:bc60117ca1
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValioG
към алея на славата
към алея на славата

Местожителство: V.T.

МнениеПуснато на: Вто Яну 17, 2012 10:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Оня кантар на спирката на 9-ти септември вярно беше много култов!
Б.Генчев-Кислов

Г.Василев, Ст.Петров
Върнете се в началото
БОЛЯР
юноши старша
юноши старша

МнениеПуснато на: Вто Яну 17, 2012 10:37 pm    Заглавие: Re: Разходка из мойто Търново през 198... и някоя си Отговорете с цитат

Вальо, то самата спирка си беше култова, мисля...една такава, скатана, под козирка и на завет...но сега друго се сещам, покрай кантара сякаш все имаше една тревясала, зеленикава вадичка, което все ми приличаше на вода от мръсен канал избил в некви мистични посоки и жили...все имаше там една малка, инатеста опиканосрана вада, мисля..дали само аз съм я видял...странна мистика
Върнете се в началото
naster1
към алея на славата
към алея на славата

МнениеПуснато на: Вто Яну 17, 2012 10:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тоя кантар после се оказа, че е някаква голяма ценност - струвал маса пари, ако някой тръгнел да го продава на колекционери... Имало някъде само 10-тина от същия модел останали в света. Имаше някаква статия по темата из местната преса, преди поне 10 години. И скоропостижно кантара си изчезна Smile Къде и как, нямам идея.

Спирката още си е такава ... опиканонасрана. Smile
Върнете се в началото
БОЛЯР
юноши старша
юноши старша

МнениеПуснато на: Вто Яну 17, 2012 11:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ха-ха, някой неща като опиканосраната спирка стават класика покрай култовите предмети кат' кантара, примерно...сещам се че срещу тази спирка имаше един много готи РЕП, сега отдолу в подземието има некъф магазин за татуировки или подобни алтернативни неща. Та от този РЕП си купувахме Западни вестници по бай ТАшово време, само и само да проследим със снимки и репортажи последните кръгове от Англия- от комунистическия вестник Morning Star, Франция- от встника на Френската Компартия на Жорж Марше- Humanite Dimanche или Италия - на Италианската Компартия- L'Unita... през зимата резултатите идваха с една седмица закъснение, но гледа ли ти някой в тази жега...най добре беше през лятото, три дена след излизането на вестника в Западните държави той веше беше в наще ръце..на цена- около 1.80- 2.30 лева, когато примерно Кооперативно Село струваше 10 стотинки...странно, а, бай ТАШО ?
Върнете се в началото
ValioG
към алея на славата
към алея на славата

Местожителство: V.T.

МнениеПуснато на: Вто Яну 17, 2012 11:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тя тая спирка трябва да е била другар на целия град, ако е вярна максимата "Приятел в нужда се познава". Особено вечер по тъмното като изпуснеш автобуса, какво друго ти остава ...? Laughing
Б.Генчев-Кислов

Г.Василев, Ст.Петров
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Фен Клуб ЕТЪР Форуми -> Разни разни Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Режим на клавиатурата: